RETRO magazín

TOPlistRetro: S

SandokanDobrodružný seriál měl televizní premiéru v Československé televizi v roce 1983. Sandokan slavil obrovský úspěch a neexistuje asi nikdo kdo by si na Sandokana nevzpomněl. Dabing hlavního hrdiny obstaral Viktor Preiss.

Sedačky v kině. Pamatujete v kině staré dřevěné sklápěcí sedačky?

Sedmička pionýrůČasopis vycházel každý týden. Cena 1 Kčs. Úplně poprvé, ještě pod názvem Sedmička, časopis vyšel 2. května 1968.

SíťovkaSíťovky vnímáme jako jeden ze symbolů éry 1948-1989. Používaly se hojně jako nákupní tašky a většina z nás si je představí naplněné lahvemi s pivem nebo vánočními kapry.

Slabikář ABCSlabikář k procvičování čtení a výslovnosti.

Sovětská televize v ČSSRMimo programy Československé televize v ČSSR vysílala od poloviny osmdesátých let televize Sovětského svazu (SSSR).

Spartakiáda - V Československu název pro hromadná veřejná tělocvičná vystoupení. První Spartakiády organizovala za první republiky levicová odnož dělnických tělovýchovných jednot.

Stavebnice Seva - Seva je název polytechnických stavebnic z plastu vyráběných českou slévárenskou a strojírenskou firmou BENEŠ a LÁT a.s. Kovozávody Semily (vznik v roce 1959) začaly Sevu vyrábět v roce 1979. Stavebnice se vyrábí dodnes a za 40 let se prodalo přes dva miliony kusů.

Stojan na knihyStojan na knihy a sešity. Materiál: plast + kov.

Stolní fotbalSpolečenská hra pro dva. Plastové hřiště i hráči, kteří jsou nasazeni na pružině. Brankář se ovládá páčkou vzadu za brankou.

Studio Kamarád - Poprvé vysílán 4. ledna 1981. Původní pořad moderovali Jiří Chalupa a Lenka Vavrinčíková a mezi loutkové postavy patřily: Jů a Hele, Muf supermuf, Hary Šoumen, myšky tryskomyšky a Šamšula.

Škoda Favorit - Osobní automobil nižší střední třídy, vyráběný automobilkou Škoda Auto od roku 1988 do roku 1995. Automobil byl poprvé představen v roce 1987 na strojírenském veletrhu v Brně, během výroby prošel dvakrát modernizací.

Šlapací Moskvič - Autíčko mělo nosnost přibližně 25 kilogramů. Slavné šlapací plechové auto vyráběla stejná fabrika jako jeho dospělý vzor - Moskvič 412.

Šlehač smetany - Obsah 0,25 litru na šlehačkové bombičky. Výrobce: Rostex národní podnik Moravská Třebová.

ŠuměnkyŠumienka či šuměnka, lidovým názvem Šumák, je práškový (instantní) šumivý nápoj. Dříve sáček obsahoval asi dvě čajové lžičky prášku.

Švédská bedna - Tak jako každé jiné tělocvičné náčiní, nesmí mít žádné ostré hrany. Horní polstrování jejího víka musí být vždy neporušené. Jednotlivé díly švédské bedny také musí poměrně přesně zapadat do sebe tak, aby nevznikly nebezpečné hrany mezi jednotlivými díly.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum