RETRO magazín

TOPlistStudio Kamarád

Studio Kamarád je pořad pro děti. Poprvé byl vysílán 4. ledna 1981. Původní Studio Kamarád moderovali Jiří Chalupa a Lenka Vavrinčíková a mezi loutkové postavy patřily: Jů a Hele, Muf supermuf, Hary Šoumen, myšky tryskomyšky a Šamšula.

Po roce 1991 byl nahrazen pořadem Studio Rosa uváděným Janem Rosákem a následně pořady Edův pohádkový balík (2004-2006) a Hřiště 7 (2006-2010). Od 1. ledna 2011 bylo vysílání Studia Kamarád obnoveno.

Původně se jednalo se o dvouhodinový pořad vysílaný v neděli od 8 hodin. Program pořadu se obvykle skládal z uvítání, krátké pohádky, několika rozhovorů, zábavného pořadu a na konci pořadu pohádka, pohádkový seriál nebo jiný seriál pro děti. Mezi zábavné pořady vysílané v rámci Studia Kamarád patřil i Malý televizní kabaret, mezi krátké pohádky patřily mimo jiné seriály Jojo a Slavný lovec Pampalini. Kromě nedělního Studia Kamarád existovalo ještě úterní Studio Kamarád, které bylo vysíláno v odpoledních hodinách a jeho délka činila 60 minut.

České Studio Kamarád bylo částečně inspirováno americkými televizními pořady Sesame Street (Sezamová ulice, vysíláno od roku 1969) a Muppet Show (vysíláno od roku 1976). Právě tyto pořady se celosvětově proslavily snahou o přístupnost nejmenším divákům a využíváním nejrůznějších loutek s hladkým či plyšovým povrchem (Wikipedie).

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum