RETRO magazín

TOPlistRetro: D - G

Děda Mráz - Zosobnění ruské legendy ve slovanské mytologii. Představuje období zimy nebo kováře. Jeho bratrem je bůh Vichr.

Diaprojektor promítačkaPlastové díly se při delším provozu mírně taví vlivem tepla od žárovky, nicméně kvalita promítání je celkem slušná.

Digitální hra Jen počkej! - Hra měla hodiny a budík. Fungovala na dvě digitální baterie. Vzadu byl malý kovový stojánek. Cena v Sovětském svazu 23 rublů, v ČSSR asi 250 Kčs.

DikobrazSatirický časopis-týdeník, který vznikl v červenci 1945 jako nezávislé periodikum a vycházel až do pádu komunistického režimu v roce 1989. Na první straně v záhlaví bylo heslo „S úsměvem jde všechno líp“.

Duritka - Typ skleničky, který pochází ze skláren Rudolfova huť v Dubí. Duritky se vyráběly od roku 1914 do roku 1996. Její hlavní předností byla vysoká pevnost, která byla dána způsobem výroby. Jedná se opředpjaté sklo.

Fotoaparát Smena - Ruský název: Смена-8M. Výrobce: Lomo. Doba výroby: 1970-1995. Místo: Leningrad - Sovětský svaz. Materiál: plast.

Fronty - Byly běžnou součástí života za socialismu. Nedostatek všeho možného vytvářel fronty na banány a mandarinky, pěkné maso, barevný televizor a další zboží.

Granko - Rychle rozpustné kakao. 15 Kčs za krabičku (250 gramů) nebo 28 Kčs za dózu z plastické hmoty (400 gramů).

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum